Konsultatsioonid

Perearsti konsultatsioon

Dr. Margus ja dr. Leht osutavad meie perearstikeskuse patsientidele kõrgetasemelist esmatasandi arstiabi. Plaaniline vastuvõtt toimub telefoni teel ette registreerimisega ning vastuvõtu pikkuseks on kavandatud 20 minutit. Palume keskuse töö sujuvuse huvides ette registreerida ka erakorralist abi vajavatel patsientidel. Vahel nõuavad mõned probleemid lahendamiseks pikemat aega, mistõttu palume patsientidelt mõistavat suhtumist kui tuleb kabineti ukse taga oodata. Peaks olema arusaadav kui järjekorras satub vahele kiiret arstlikku sekkumist nõudev juhtum, siis selle võrra tuleb plaanilist abi vajaval patsiendil kauem oodata. Kui patsiendil on rohkelt kaebuseid, soovitame esimesel pöördumisel esitada pakiliseim, teised jätta edaspidisteks konsultatsioonideks. Palume meile kindlasti ette teatada kui Sinu poolt reserveeritud arsti aeg jääb kasutamata, me saame selle numbri pakkuda välja teistele patsientidele.

Vältimatut abi vajavad terviseküsimused lahendab kiirabi (tel. 112) ning võimalik on pöörduda haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse:

  • AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, Paldiski mnt.68, Tallinn
  • AS Ida-Tallinna Keskhaigla, Ravi 18, Tallinn
  • SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Sütiste 19, Tallinn
  • Riiklikku ravikindlustust mitteomavatele Tallinna elanikele osutab tasuta arstiabi Lääne-Tallinna Keskhaigla Kopli Polikliinik, Sõle 63. Lisainfot vastuvõtuaegade kohta telefonil 626 1314.

Pereõe konsultatsioon

Pereõde pole lihtsalt arsti abiline vaid oma eriala väga hea spetsialist ja meie meeskonna asendamatu liige. Pereõe poole on patsiendil alati lihtne ja mugav pöörduda ja saada oma probleemile esialgne lahendus. Pereõde on patsientidele meie perearstikeskuse esmaseks kontaktiks. Telefoni teel saab pereõelt esmast nõu ja abi, tema otsustab, kas patsient vajab edasist pöördumist pereõe või perearsti visiidile. Õde jälgib terveid imikuid, nõustab  konsultatsioonil ägedalt haigestunuid (nt.viirushaiged) ja krooniliste haigustega patsiente  (nt.II tüübi diabeedihaiged ja kõrgvererõhuhaiged), võtab vastu digiretseptide tellimusi, aitab tõendite vormistamisel, teostab protseduure ja võtab vereanalüüse. Pereõde planeerib ise oma visiidi pikkuseks vastavalt vajadusele 15-30 minutit. Keerulisemate küsimustega suunab õde edasi arsti vastuvõtule.